Čudesna Zvezda: Pobeda pre podne, pobeda uveče! Subotić rešetao ceo dan

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.01.21. | 20:12

Crveno-beli savladali Primorje – 12:11

Pobeda pre podne, pobeda uveče! Dupli program imali su danas vaterpolisti Crvene zvezde u Regionalnoj ligi i odradili su ga maestralno.

Nakon što su u matine terminu savladali Šabac (12:10), crveno-beli su igrali večeras protiv Primorja i posle žestoke borbe, iako je rival bio daleko svežiji, odmorniji, dobili su i taj meč – 12:11 (2:2, 3:5, 3:2, 4:2).

Kao u prvoj utakmici, ponovo je blistao Gavril Subotić, koji je ponovo postigao šest golova i bio je najzaslužniji za preokret i za trijumf crveno-belih, koji ostaju u igri da osvoje jedno od prva dva mesta koja vode na fajnal for Regionalne lige.

Primorje je praktično ostalo bez te šanse, jer je juče izgubilo od Partizana, a danas od Crvene zvezde.

Hrvatski tim je bolje otvorio meč, u drugoj četvrtini golom Tina Brubnjaka došao je do tri razlike (7:4). A, onda je proradio inat crveno-belih. Na krilima Gavrila Subotića i Veljka Tankosića, koji su postigli po dva pogotka, Zvezda je napravila seriju 4:0 i preuzela vođstvo.

Potom je Primorje uzvratilo udarac i u uvodu poslednje četvrtine je povelo dva razlike (10:8), ali Subotić i Tankosić nisu dali crveno-belima da padnu. Njih dvojica su postigla preostala četiri Zvezdina gola i trasirali put ka novoj pobedi.

Na kraju, šest golova Subotića, tri gola Tankosića, dva Radovića i jedan Vićkovića.Ekipa Šapca je pretrpela i drugi poraz u današnjem programu. Nakon neuspeha u duelu sa Zvezdom, bolji od spskog tima bio je splitski Jadran sa 12:7.

Aktuelni prvak je doživeo treći poraz u dva dana i time ostao bez šansi da se bori za plasman na fajnal for.